konopie medyczne

Właściwości lecznicze konopi

W dobie współczesnej medycyny coraz więcej badań wykazuje lecznicze właściwości marihuany medycznej. Coraz więcej chorych, nie widząc efektów leczenia za pomocą tradycyjnych leków, decyduje się na kurację wspomaganą dość jeszcze nietypowymi specyfikami.

Jak pokazują badania, konopie medyczne przynoszą ulgę chorym m.in. na różne odmiany raka, choroby serca, depresję, padaczkę, cukrzycę, stres, zapalenie stawów oraz bóle różnego pochodzenia np. bóle pleców. Produkty te skutecznie wpływają na złagodzenie skutków chemioterapii, co potwierdza wielu pacjentów. Oczywiście nowe badania są ciągle przeprowadzane i eksperci nie posiadają jeszcze pełnej wiedzy z tego zakresu. Przed podjęciem decyzji o kuracji należy więc skonsultować się z naszym lekarzem prowadzącym.

Coraz bardziej popularne stają się również kosmetyki konopne. Przykładem może być choćby mydło konopne, naturalne, wzbogacone dodatkowo peelingiem. Doskonale nawilża skórę, działa przeciwzapalnie i szczególnie polecane jest osobom mającym spore problemy ze skórą, jak np. trądzik. Do pielęgnacji skóry, zwłaszcza dla osób chorych na łuszczycę, zalecana jest z kolei maść konopna. Natłuszcza skórę, pomaga w jej odbudowie i chroni skórę. Dzięki jej regularnemu stosowaniu skórą staje się bardziej miękka, elastyczna i mniej wysuszona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *