Klinika medycyny estetycznej

Liposukcja i jej przebieg

Liposukcja, czyli zabieg kosmetyczny, polegający na usuwaniu tkanki tłuszczowej z różnych miejsc ludzkiego ciała np. brzucha, pośladków, ud, ramion. Taki zabieg oferuje klinika medycyny estetycznej w większości miast w Polsce.

Liposukcja to szybki sposób na pozbycie się nadmiaru tłuszczu, jednak warto pamiętać, że mimo szybkiego zrzucenia ciała, warto przestrzegać zdrowej diety i wykonywać ćwiczenia. Nie każda osoba może z takiego zabiegu skorzystać. Nie uwzględnia się osób chorujących na cukrzycę i choroby przewlekłe, czy na przykład mających zaburzenia krzepnięcia krwi lub różne schorzenia skóry. Pacjent powinien cieszyć się idealnym zdrowiem. Przed operacją wykonuje się szereg badań, potwierdzających możliwość dokonania zabiegu.

A jak taki zabieg wygląda? Chirurg rysuje na ciele mapę miejsc, z których będzie odsysany tłuszcz. W niewidocznym miejscu chirurg robi nacięcie skóry i przez otwór wprowadza specjalną rurkę, która jest podłączona do urządzenia odsysającego. Po liposukcji konieczna jest dieta i ćwiczenia. Gdy nie przestrzegamy zaleceń lekarza, może mieć to poważne skutki dla naszego zdrowia.

Po operacji zostaje się w szpitalu na jedną lub dwie doby, aby lekarz mógł ocenić jak organizm radzi sobie z nową sytuacją. Czasami zdarza się, że liposukcję trzeba powtórzyć, gdyż po zniknięciu opuchlizny niekiedy zostają na ciele małe nierówności. Osoba, która decyduje się na ten zabieg, powinna wiedzieć, że po jego wykonaniu trzeba przestrzegać kilku zasad: odstawić na jakiś czas papierosy, nie przejadać się, nie dźwigać ciężarów.

| Sekrety Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *