postaw na trening osobisty

Jak wygląda trening personalny?

Zacznijmy od tego, że dla trenera personalnego najważniejsze są zawsze potrzeby klienta. Dokładne ustalenia czego klient oczekuje po ćwiczeniach pozwalają na to, aby trener osobisty opracował i przygotował dokładny harmonogram działania i zestaw ćwiczeń na trening personalny. Poczynając od treningu kondycyjnego, na siłowym kończąc.

postaw na trening osobistyW ofercie trenerów personalnych nie brakuje również fizjoterapii oraz treningu na odchudzanie. Cały trening personalny odbywa się pod okiem fachowca. Czas ten jest do maksimum wykorzystany. Trener osobisty stara się, by zawsze realizować 100% założeń treningowych, ale zawsze obserwuje podopiecznego i w razie kłopotów może zmodyfikować ćwiczenia lub całkowicie odpuścić część z nich. Wszystko dla dobra klienta.

Sesje treningowe odbywają się w wysokiej jakości, klimatyzowanych studiach treningowych, na wysokiej jakości sprzętach do ćwiczeń. Warunki zdają się dość prywatne i kameralne, aby zachować maksimum prywatności. Całość zaczyna się od konsultacji. Tam zostają dokładnie sprecyzowane wymagania klienta. Prowadzone są rozmowy pod względem medycznym i żywieniowym oraz wykonuje się testy sprawnościowe i zdrowotne. Na podstawie zebranych informacji jest tworzony plan całego treningu i wtedy przykłady ćwiczeń oraz ofertę cenową przedstawia się klientowi.

Istotny jest pierwszy trening osobisty – FitNOW z Krakowa oferuje jednogodzinny trening za darmo – gdzie wykorzystuje się każdą minutę. Postępy są monitorowane. Naturalnie klient także ma wgląd do swojego treningu. Przed podjęciem sesji warto ze sobą zabrać aktualne lub ostatnie badanie lekarskie, strój sportowy oraz obuwie, w przypadku specjalnych działań zaświadczenie o kontuzji. Często też klient przed ostateczną decyzją może zobaczyć trening pokazowy. Dzięki temu oceni, jak pracuje trener personalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *