naprawa zebów

Ratunek po utracie zęba

naprawa zebówCzęsto zdarza się, że z powodu zaniedbań albo niewłaściwego leczenia w dzieciństwie mamy pewne ubytki zębowe, czyli po prostu dziury po brakujących zębach. Współczesna stomatologia oferuje rozwiązanie tego problemu poprzez wszczepianie protez. Są to tak zwane implanty zębowe, które montuje się bezpośrednio w kości za pomocą specjalnej śruby.

To naprawdę doskonałe rozwiązanie problemu z brakującymi zębami, tym bardziej że ich brak jest nie tylko defektem kosmetycznym. Bez zębów nie jesteśmy w stanie właściwie wymawiać niektórych głosek, pojawia się na przykład seplenienie. W momencie kiedy wszczepimy sobie implanty zębowe we właściwe miejsca, sytuacja wraca do normy i zaczynamy mówić poprawnie. Więcej o implantach dowiesz się za strony: www.impla.com.pl/implanty/.

Stomatologia jednak oferuje nie tylko implanty zębowe w przypadku braków zębów. Dobrym rozwiązaniem wydaje się także założenie aparatu stałego, który poprzez system drucików i sprężyn przesuwa zęby w taki sposób, że zajmują one miejsca tych brakujących. Jest to jednak leczenie dłuższe. W przypadku osób dorosłych stomatologia szacuje, że takie leczenie może trwać nawet trzy lata. Łatwiej zatem wszczepić sobie implanty zębowe i szybko uzyskać pożądany efekt. Niemniej nosząc aparat, możemy ponadto skorygować wady zgryzu i w ten sposób mieć dwa efekty za pomocą jednej metody leczenia.

Każdy z nas musi sam zdecydować, w jakim stopniu skorzysta z oferty, jaką może mu przedstawić współczesna stomatologia, tym bardziej, że jest w stanie znaleźć w internecie wiele informacji na interesujący go temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *