rodzaje księgowości jakie mamy do wyboru

Dostępne modele księgowości

Każdy biznesmen zanim podejmie się zarejestrowania swojej działalności gospodarczej, musi porządnie pomyśleć nad wyborem formy księgowości, która w kolejnych etapach stanowić będzie fundament prawidłowego i zarazem jak najsprawniejszego rozwoju firmy.

rodzaje księgowości jakie mamy do wyboruDo wyboru mamy księgowość pełną i księgowość uproszczona. Obie wersje księgowości dostępne są w krakowskim Talented. Musimy natomiast pamiętać o tym, że w niektórych wypadkach forma prowadzenia księgowości zostaje z góry narzucona przez przepisy prawne zapisane w Kodeksie Spółek Handlowych.

Co to jest księgowość uproszczona oraz z jakimi zagadnieniami należy się zapoznać, aby móc ostatecznie dokonać wyboru. Jak się okazuje, wielu biznesmenów nie orientuje się w ogóle temacie księgowości. Zadanie to nie należy do jednych z najprostszych, a z pewnością jest niezwykle odpowiedzialne i wymagające nieustannego poznawania zmieniających się przepisów w prawie. Dlatego tak ważna jest księgowa w naszej firmie.

Najkorzystniejszym wyjściem z tej sytuacji okazują się także biura rachunkowe, którym można z pewnością zlecić prowadzenie księgowości w swoim większym lub mniejszym przedsiębiorstwie. Warto wiedzieć, iż księgowość nie jest związana jedynie z fakturami oraz wystawianymi, różnymi dowodami księgowymi. Są to także bardzo liczne obowiązki związane szczególnie z podatkami – ich wyliczaniem, a w kolejnym kroku ich rozliczaniem.

Przedsiębiorca, który może zastosować w swojej jednostce księgowość uproszczoną i się na nią zdecyduje musi postawić na jedną z jej form, do których wlicza się:
– KPiR
– karta podatkowa,
– ryczałt ewidencjonowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *