komórki macierzyste

Nie taka zima zła

Doskonałe warunki panujące na stokach przyciągają wielbicieli zimowych szaleństw niczym magnez. Obecnie nie jest problemem zorganizowanie wyjazdu ale co najwyżej miejsca do którego chcemy się wybrać. Biura podróży posiadają mnóstwo ofert podobnych wyjazdów a różniące się zasadniczo ceną.

Ciekawość świata oraz jego dostępność sprawiają, że wyjazdy w góry czy do ciepłych krajów nie są niczym niezwykłym. Coraz częściej o wyborze miejsca wyjazdu decyduje jego nietypowe położenie oraz atrakcyjność. Im bardziej oddalone od naszego domu jest miejsce gdzie chcemy spędzić urlop tym bardziej jest dla nas pociągające.

Bardzo chętnie odwiedzanym miejscem szczególnie w okresie zimowym są Alpy. Mont Blanc będący najwyższym szczytem w Europie stanowi dużą atrakcję nie tylko dla miłośników zimowych szaleństw. Położenie Alp które znajdują się na terytoriach kilku państw (Słowenii, Austrii, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Francji oraz Lichtensteinu )sprawia, że największy łańcuch górski Starego Kontynentu jest licznie odwiedzany. Dla miłośników snowboard’u to prawdziwe wyzwanie móc zmierzyć się z naturą w czystej postaci,  które bez wątpienia stanowią Alpy.

Przed nie dużo mniejszym wyzwaniem obecnie stoi medycyna. Zaawansowana technika i teoretycznie nieograniczony rozwój sprawiły, że rzeczy które do tej pory uważane były za niemożliwe do osiągnięcia stały się czymś realnym. Komórki macierzyste posiadające zdolność różnicowania się do innych typów komórek dają nadzieję osobom chorych na groźne choroby jak cukrzyca, rak a także choroba Parkinsona.  Ludzkie komórki macierzyste nie tworzą pierwotniaków i dodatkowo mogą być pobrane z organizmu pacjenta co powoduje że nie ma ryzyka odrzucenia. Dorosłe komórki z sukcesem zostały wykorzystane w terapii wielu chorób. Należy zaznaczyć, że to dopiero początek który okazał się być bardzo obiecujący. Na ciąg dalszy czekamy z dużą nadzieją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *