tereny podmokłe

Tereny podmokłe – ryzykowna inwestycja

tereny podmokłeBudowanie domów wymaga zdecydowania się na dobrą lokalizację. Oczywiście niezwykle ważny jest dobór miejsca, które podoba się przyszłym mieszkańcom. Pod uwagę warto brać również takie kwestie, jak łatwość dojazdu do pracy lub szkoły, jeśli jest to rodzina z dziećmi.

Jednak nie tylko takie cechy okolicy bierze się pod uwagę.

Dość ryzykownym jest budowanie domów, osiedli lub jakichkolwiek innych obiektów na terenach podmokłych i zalewowych. Taka inwestycja może oznaczać, że wkrótce przyda się osuszanie budynków. W przypadku terenu zalewowego problem może wręcz powtarzać się co roku. Działki i domy na takich terenach są relatywnie tanie, więc często ludzie decydują się na kupno skuszeni niską ceną oraz ładną okolicą.

Tak wielka inwestycja jak dom musi być przemyślana. Warto przed zakupem dowiedzieć się kilku rzeczy, zwłaszcza gdy cena nieruchomości jest nietypowo niska. Jedną z takich informacji będą na pewno planowane w okolicy inwestycje – lepiej by nie były to autostrady, oczyszczalnie ścieków ani żadne tego typu obiekty, które będą zakłócały wymarzony spokój we własnym domu czy w przydomowym ogrodzie. Kolejna informacja, którą trzeba zdobyć, to właśnie rodzaj terenu, na jakim stoi dom i zagrożenie powodziowe.

Oczywiście, można też zdecydować się na kupno domu na podmokłym terenie. Jednak wtedy konieczne może okazać się osuszanie fundamentów, które zamokły w minionych latach podczas powtarzających się cyklicznie powodzi. Warto Też dodatkowo zabezpieczyć dom, jeśli tylko jest to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *