ceny za poszczególne usługi remontowe

Podstawowe usługi remontowe i ich ceny

Marzy Ci się remont kuchni lub łazienki, lecz nie wiesz ile kosztują podstawowe usługi remontowe, takie jak malowanie ścian czy ułożenie paneli podłogowych? Nie masz o co się martwić! Poniżej znajdziesz przykłady najbardziej popularnych usług remontowych oraz ich cenę. Teraz już nikt nie będzie mógł Cię oszukać, ponieważ będziesz znać ceny obecne na polskim rynku budowlanym!

ceny za poszczególne usługi remontoweMalowanie ścian i sufitów – na te prace występuje największe zapotrzebowanie. Zazwyczaj cennik obejmuje koszt usług malarskich oraz cenę materiałów. Koszt uzależniony jest od rodzaju farby i ściany budynku. Za m² ściany możemy zapłacić już 7 złotych (farba akrylowa). Jeśli chodzi o farbę lateksową cena wzrasta do 10 złotych. Za sam sufit zapłacimy około 10 złotych.

Podłogi – cena za ułożenie paneli podłogowych zaczyna się od 25 złotych za m². Za położenie wykładziny dywanowej możemy zapłacić około 20 złotych (również za m²). Ułożenie listew przypodłogowych to 14 złotych.

Roboty hydrauliczne – za montaż umywalki, muszli i spłuczki zapłacimy po około 100 złotych. Podłączenie baterii wyniesie nas 70 złotych, natomiast podłączenie baterii podtynkowej już 130 złotych. Cena montażu kabiny prysznicowej waha się od 200 do 600 złotych.

Roboty elektryczne – podłączenie gniazda lub wyłącznika natynkowego i podtynkowego kosztuje odpowiednio 24 złotych i 20 złotych. Za wykucie otworu i osadzenie puszki (w zależności od ściany) zapłacimy od 28 do 45 złotych. Podłączenie reflektora halogenowego kosztuje około 27 złotych.

Roboty wykończeniowe – za montaż kratki wentylacyjnej zapłacimy 15 złotych. Podłączenie kuchenki gazowej lub elektrycznej wyniesie nas od 50 do 150 złotych. Za osadzenie kołków rozporowych robotnik może wziąć około 10 złotych, natomiast montaż parapetów wewnętrznych kosztuje nieco ponad 100 złotych.

Każda porządna firma budowlana świadcząca usługi remontowe, przykładem tutaj może być Budorem z Krakowa – www.budorem.com.pl, najpierw przygotuje dla klienta szczegółową wycenę zleconych prac, co da nam pogląd tego ile wyniesie nas remont, który chcemy przeprowadzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *