geotechnika-titan

Specjalistyczna firma geotechniczna

Wielu początkujących inwestorów budowlanych zadaje sobie pytanie, czy warto jest zlecać specjalistyczne usługi geotechniczne. Odpowiedź w takim przypadku jest jednoznaczna – warto, ponieważ pozwala to na zdobycie cennych informacji na temat gruntu, na którym zostanie postawiona budowla. Geotechnika to dziedzina pozwalająca trafnie ocenić poziom wody gruntowej, jednocześnie bierze pod uwagę wahania takich poziomów.


Badania geotechniczne przydają się przede wszystkim w momencie, gdy zamierzamy postawić podpiwniczony dom. Należy mieć świadomość tego, że piwnicy nie warto budować, gdy poziom wody gruntowej jest zbyt wysoki. Wtedy koszty takiego przedsięwzięcia automatycznie wzrastają, i nie ma też pewności, czy zastosowane rozwiązania techniczne spełnią swoje zadanie. Jeśli badania geotechniczne dadzą jednoznaczną odpowiedź, że poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki, lepiej zrezygnować z piwnicy.

Geotechnika na: titan.com.pl/geotechnika/

Usługi geotechniczne realizowane są przez specjalistyczne firmy posiadające umiejętności oraz odpowiedni sprzęt do przeprowadzania odwiertów. To właśnie odwierty są podstawowym elementem badań. Powinny mieć one miejsce na odpowiedniej głębokości, aby otrzymane wyniki można było uznać za miarodajne. Badania tego rodzaju są miarodajne jedynie w momencie, gdy możliwe jest określenie przyszłego usytuowania budynku. Pozwala to geotechnikom wybrać odpowiednie miejsca na przeprowadzenie odwiertów. Sama usługa będzie wtedy tańsza, ponieważ liczna wymaganych odwiertów zostanie zredukowana do absolutnego minimum. Brak określenia usytuowania budynku sprawia, że odwierty trzeba wykonać w każdej części działki.Generuje to dodatkowe koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *