sofa chesterfield rozkladana glamour

Sofa glamour, dodaj blasku do swojego wnętrza

Przepych, prestiż, elegancja – to jedne określeń charakteryzujących styl glamour. Prym wiedzie tutaj światło i blask, a złoto, kryształ oraz błyszczące tkaniny to jego nieodzowne elementy.

 

sofa chesterfield rozkladana glamour

Sofa Chesterfield rozkładana glamour Madame Wave z kryształkami 3 os. (fot. www.idealmeble.pl)

W stylu glamour salon zajmuje szczególne miejsce. Jest to przestrzeń, w której są przyjmowani goście, musi być zatem reprezentatywna. A jeśli goście, to i piękna kanapa. Jaka jest zatem sofa glamour do salonu? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, bo nie ma jednego modelu. Można jednak wyodrębnić pewnie cechy wspólne dla wszystkich sof. Przede wszystkim przywodzą na myśl arystokratyczne domy. A więc idealnie wpisują się tutaj kanapy w barokowym stylu czerpiące także z angielskiego wzornictwa, upstrzone licznymi pikowaniami o eleganckim wykończeniu, z zaokrąglonymi liniami. Sofy w stylistyce glamour lubią błyszczeć, stąd często wzbogacane są o kryształy np. na pikowaniach, szatozie, czy dolnej blendzie.

Luksus i splendor nie tylko do pałacu. Poznaj sofy w stylu glamour

Aranżacja w stylu glamour lubi także meble w stylistyce tych z czasów Ludwika XIV. Są one nieco mniej masywne niż te charakterystyczne dla angielskiego wzornictwa, zwykle mają delikatnie wygięte podłokietniki  i wytworne, stylizowane nogi. To sprawia, że są subtelne i przywodzą na myśl królewskie salony. Styl glamour w swoich aranżacjach chętnie przyjmuje także nowoczesne modele o prostych, kubełkowych formach, z cienkimi podłokietnikami i linią oparcia, ale koniecznie wzbogacone o ekstrawaganckie dodatki, obite błyszczącym pluszem lub welurem. Sofa w stylu glamour to mebel dobrze odnajdujący się w otoczeniu kryształów, złota, metalowych dodatków i przepychu.

Sofa w stylu glamour także do małych mieszkań

Co ważne, luksusowe wnętrza nie muszą być ograniczone (o, ironio!) dużą przestrzenią. Teraz stylowe sofy w stylu glamour w większości są wyposażone w mechanizm rozkładania. To sprawia, że idealnie nadadzą się do małych mieszkań. Mogą stanowić miejsce do spania dla gości albo dodatkową przestrzeń podczas rodzinnych seansów telewizyjnych. Wersje do spania codziennego, wyposażone w wygodne, grube materace ze sprężynami bonellowymi, sprawdzą się nawet w kawalerkach , gdzie salon jest jednocześnie miejscem do spania. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie by nawet w malutkich, przytulnych mieszkaniach poczuć bogactwo pałacowych komnat.

W stylistyce glamour znaczną rolę odgrywają dodatki. Szczególną uwagę należy przyłożyć do wyboru lamp, które sprawią, że efekt blasku i splendoru zostanie jeszcze bardzie wyeksponowany.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *