posciel-dla-dzieci

Jakie cechy powinna posiadać pościel dla niemowląt?

Narodziny dziecka to jedna z najważniejszych chwil każdej rodziny. Jednak idą za tym różne pytania, z którymi trzeba się uporać. Co kupić? Jakiej jakości i gdzie? W tym artykule skupimy się na tym, jaką wybrać pościel dla niemowląt.

Pościel dla niemowląt – przede wszystkim ważny jest rozmiar, musi on pasować do łóżeczka dziecięcego. Najczęściej wybierane rozmiary to 75×75, 90×120 oraz 100×135. Oczywiście należy przed zakupem upewnić się co do rozmiarów łóżeczka. Pościel przedstawiona, o największych rozmiarach może wystarczyć dziecku nawet do 3 roku życia, co jest świetnym rozwiązaniem jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy kilka razy.  Często zadawane pytanie na temat pościeli jest również, jaki kolor?  Odpowiedź jest bardzo prosta i nie trzeba przeglądać palet koloru, by podjąć decyzję. Najlepiej sprawdzi się pościel o jasnej barwie. Dlaczego? Będziemy pewni, że w takiej nie ma barwników. Drugą sprawą jest to, że pościel dziecięca jest często prana, a kolorowe poszewki straciłyby swój urok.

Pościel dziecięca do łóżeczka powinna być miła w dotyku i zadbać o to by nie miała grubych szwów, które podrażniają skórę dziecka. Najlepsze pościele: Bawełniana- naturalna oraz delikatna dla skóry dziecka, dobrze przepuszcza powietrze oraz można ją prać w wysokiej temperaturze bez strachu o jej zniszczenie. Satynowa- Nazywana również zimną, śliska w dotyku.  Pościel z kory- Najtańszy rodzaj pościeli i zarazem najmniej trwały. Po kilku praniach niszczy się i robi się chropowata w dotyku.

Wypełnienie kołdry, poduszki:

  • Puchowe- Nie poleca się dzieciom ze skłonnościami alergicznymi
  • Syntetyczne- Lekkie, antyalergiczne, nie odkształcają się
  • Wełniane- Niewskazane dla alergików jednak są one lżejsze od puchowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *