Rynek gier przeglądarkowych

Mijają kolejne godziny w pracy i czujesz, że potrzebujesz odpoczynku? A może jesteś w szkole bądź na uczelni i chcesz rozerwać się na przerwie? Jeżeli masz dostęp do Internetu zawsze możesz tam poszukać rozrywki.

gry przeglądarkoweGry internetowe swój dynamiczny rozwój zawdzięczają m.in. rozwojowi technologii informatycznych, które pozwalają na tworzenie coraz to bardziej rozbudowanych tytułów, które do działania potrzebują wyłącznie przeglądarki internetowej. Oznacza to, że użytkownik nie musi już ściągać aplikacji na swój dysk twardy, a następnie jej instalować. Cały proces jest znacznie prosty niż kiedyś.

Gry online to olbrzymi sektor rozrywki w Internecie. Dostrzegły to portale społecznościowe, które obecnie są nie tylko miejscem gdzie możesz porozmawiać ze znajomymi, ale również oferują tysiące gier, jak kości, pasjans, szachy czy poker, w które można zarówno grać samemu jak i z bliskimi. Wiele tytułów daje możliwość integracji ze znajomymi po poprzez możliwość porównywania wyników osiągniętych w grze, lub poprzez danie możliwości organizowania turniejów.

Całkowicie płatne gry w przeglądarce to rzadkość, jednak istnieje wiele tytułów, które oparły swój sposób finansowania o mikropłatności. Polega on na tym, że gracz otrzymuje bezpłatny dostęp do gry internetowej jednak szereg opcji dodatkowych np. związanych z wyglądałem bohatera jest dostępny dopiero po dokonaniu odpowiedniej płatności.

Chociaż model ten wzbudza wiele kontrowersji, to jednak jego niezaprzeczalną zaletą jest dostęp do gry oraz jej przetestowanie bez konieczności płacenia za nią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *