krówki komunijne

Krówki komunijne – cudowny prezent

Pierwsza komunia święta jest niezwykle ważnym wydarzeniem nie tylko dla wspólnoty parafialnej i rodziny przyjmującego, ale i dla samego przyjmującego. A właściwie to przede wszystkim dla tego ostatniego. Jest to dzień, w którym taka osoba po raz pierwszy przyjmuje prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba.

Krówki na komunię

W ramach świętowania tego wydarzenia rodziny bardzo często organizują różne przyjęcia i zabawy, na których potrzeba poczęstunku. Tylko jakiego? Najlepiej takiego z odrobiną słodkiego.
Krówki na komunię są bardzo uniwersalnym i fenomenalnym wyborem. Są powszechnie lubianym, tradycyjnym, świetnie kojarzonym i niezwykle opłacalnym smakołykiem z mlecznym i ciągnącym się nadzieniem. Dzieci uwielbiają wszelkiej maści słodycze, jednak szczególnie lubują się w drobnych, licznych, które szybko można schować do kieszeni i wyciągnąć, kiedy nadejdzie ochota, żeby wrzucić coś na ząb.

Ciągutki, jak zdarza się młodszym nazywać krówki, mogą też okazać się niezwykle słodkim gestem podziękowania skierowanym do rodziny i pozostałych gości uczestniczących w komunii. Dorośli są w stanie docenić nie tylko walory smakowe tych słodyczy, ale i kulturowe dzięki nostalgii, która tak często budzi się na ich widok. Krówki komunijne na pewno okażą się cudnym prezentem i wywołają więcej uśmiechów, niż mogłoby się wydawać.

Warto dodatkowo pamiętać, że cukierki te są zawsze owinięte w poręczny i barwny papierek, dzięki któremu nie tylko dużo trudniej będzie przypadkiem ubrudzić szykowne, komunijne ubrania, ale i nie trzeba martwić się, że ta mleczna słodycz upadnie i będzie musiała trafić do kosza. A tego przecież nikt by nie chciał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *