profil led

Jak zamontować profil LED pod szafkowy?

profil ledWiele osób zadaje sobie to samo pytanie jakie oświetlenie wybrać, by nasze meble prezentowały się atrakcyjnie i były praktyczne. Na rynku jest mnóstwo rożnego rodzaju oświetleń, które montujemy najczęściej pod szafkami. Najpopularniejsze i najczęściej obecnie montowane oświetlenie kuchenne to niewątpliwie profil LED.

Głowna ich zaleta jest duża dostępność na rynku (polecam sprawdzić na lumines.pl) i bardzo prosty montaż, z którym sobie każdy z nas może poradzić, ale zacznijmy od początku od czego zacząć.

Po pierwsze musimy dobrać odpowiedniej długości profile aluminiowe LED, następnie taśmę LED oraz zasilacz. Profile aluminiowe LED możemy zamontować na taśmie dwustronnej lub też za pomocą wkrętów. Lepszą metodą i skuteczniejszą jest montaż profili za pomocą wkrętów a to dlatego ze w kuchni jest dość ciepło a co gorsza jest duża wilgotność, jeśli kupimy najtańsza taśmę dwustronną to po pewnym czasie wszystko nam się odklei i spadnie, czego nie możemy powiedzieć o wkrętach, które montują nam profil praktycznie dożywotnio. Po zamontowaniu profilu do szafek wklejamy do niego taśmę LED, zrywamy taśmę dwustronna i delikatnie wklejamy. Aby efekt był naprawdę powalający i światło przyjemne dla oka należy kupić taśmę o barwie cieplej światła, które jest najbardziej zbliżone do słonecznego. Najtrudniejszą sprawą jest jednak wybór odpowiedniego zasilacza, musimy pamiętać, lepiej wybrać zasilacz mocniejszy niż zbyt słaby.

Jeśli nasza taśma jest długości 5 metrów to musimy pamiętać żeby nasz zasilacz nie był słabszy niż 40 watt. Podłączamy nasz zasilacz do taśmy LED plus kolor czerwony oraz minus kolor przewodu czarny. Tak dobrnęliśmy do końca samodzielnego montażu profili aluminiowych teraz możemy już tylko cieszyć się nowym oświetleniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *