systemy wynagradzania

Docenianie swoich pracowników

systemy wynagradzaniaKażdy pracodawca, zwłaszcza zaczynający marzy o tym aby stworzyć zgrany zespół, który będzie pracował na sukces firmy, niezależnie od tego jak jest ona wielka. Nie każdy jednak pracodawca wie, że ludzi należy odpowiednio zachęcać.

Motywacja pracowników to powszechny temat, bardzo często poruszany przy okazji rozmów o międzynarodowych korporacjach, które z jednej strony kuszą systemem wynagradzania, dodatkowymi premiami, bonusami, możliwością awansu czy wyjazdami służbowymi, z drugiej mówi się o wykorzystywaniu młodych osób, pracy w nadgodzinach czy mobbingu. Wynagrodzenie jest niewątpliwie bardzo istotne dla każdego z nas i wpływa na chęć do pracy, stosunki między załogą i zespołem zarządzającym.

Warto zwrócić uwagę, że systemy wynagradzania to nie tylko premie czasowe, roczne, kwartalne ale także inne udogodnienia lub przywileje wynikające z pracy w danym środowisku. Dłuższe wakacje nauczycieli, czy wcześniejsze emerytury służb mundurowych. Oczywiście pieniądze mają ogromne znaczenie dla nas wszystkich, są doskonałą motywacją pracowników młodych, którzy muszą spłacać kredyt, a jednocześnie marzą o wakacjach dwa razy do roku. Starsi pracownicy bardziej docenią dodatkowe dni urlopu lub imprezy okolicznościowe, podczas których spotkają się ze swoimi współpracownikami w luźniejszych okolicznościach.

Stwarza to przyjazną atmosferę pracy później, ponieważ ludzie czują się swobodniej w swoim towarzystwie. Najlepszą motywacją jest niewątpliwie docenianie swoich pracowników, szanowanie ich potrzeb zawodowych i osobistych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *